Upis djeteta u prvi razred osnovne škole- zrelost za školu

Polazak u školu predstavlja jedan od najvažnijih trenutaka u životu za dijete, ali i njegove roditelje.

Prvi školski dani mogu biti uzbudljivi, ali i popraćeni strahom i ponekad neugodom. Većina djece prihvatit će taj proces posve prirodno i smireno, no kod djece koja do trenutka polaska u školu nisu bila polaznici vrtića može se javiti strah i neugoda. Upravo zbog toga važno je prije polaska djeteta u školu procijeniti njegovu zrelost i spremnost za školu. Pri tome otkrivamo i eventualne poteškoće koje pravovremenom reakcijom možemo uspješno otkloniti.

Zrelost djeteta za školu složen je pojam i obuhvaća tjelesnu, intelektualnu, emocionalnu i socijalnu zrelost.

U nastavku možete iščitati letak pripremljen za roditelje naših predškolaca te popuniti kontrolnu tablicu koja obuhvaća  razna područja vještina. Upitnik vam daje naznake različitih razina vještina koje je dijete savladalo, što će vam pomoći u uočavanju onoga što još morate napraviti kako bi pripremili dijete za polazak u školu.

Želimo vam uspješan početak školovanja!

Priloženi dokumenti:
Je_li_vase_dijete_spremno_za_skolu.pdf (49.09 KB)

objavio: Ivana Radočaj   datum: 11. 9. 2015.

« Svibanj 2024 »