« Prosinac 2017 »

Edu.hr portal je centralno mjesto za pristup uslugama koje pruža CARNet, a dostupne su uz primjenu elektroničkog identiteta u sustavu AAI@EduHr. Prijavom na ovom portalu bit ćete prijavljeni na sve usluge koje imate pravo koristiti, bez potrebe za višestrukom autorizacijom na različitim mjestima. Nakon prijave zelenom bojom će biti označene sve usluge kojima imate pravo pristupa s obzirom na vaš status u sustavu obrazovanja.

Pravopis se sastoji od pravopisnih pravila (propisa), pravopisnoga rječnika (popisa) i pojmovnika (objašnjenja naziva). Internetska inačica Pravopisa oblikovana je kao hipertekst s poveznicama na napomene, objašnjenja i dodatke, jezične savjete i pojmovnik.

Leksikografski zavod Miroslav Krleža javna je ustanova od osobitog interesa za Republiku Hrvatsku. Nositelj poslova u djelatnosti leksikografije i enciklopedike od interesa za Republiku Hrvatsku, Zavod je izdao više od 250 različitih enciklopedija, rječnika, leksikona i drugih izdanja koja su važan prinos održavanju i podizanju hrvatskoga intelektualnoga standarda. Izdanja Zavoda tradicionalno su pouzdana i na prepoznatljiv način tumače činjenice iz hrvatskoga naslijeđa i društvene zbilje.

Ovdje možete pronaći linkove za online izdanje.

• Hrvatska enciklopedija
  • Proleksis enciklopedija
  • Krležijana
  • Hrvatski biografski leksikon
  • Nogometni leksikon
  • Filmski leksikon
  • Istarska enciklopedija
  • Hrvatski obiteljski leksikon

Na stranicama međunarodne dječje digitalne knjižnice možeš naći knjige na hrvatskom jeziku ili bilo kojem drugom jeziku.

Portal Bioteka.hr edukacijsko je online štivo za tebe, tvoje prijatelje i kolege iz školske klupe. Ako imaš između deset i petnaest godina i zanimaju te teme iz područja prirode, biologije, evolucije, zaštite okoliša, energije te zdravlja i prehrane, ovaj će ti portal doći kao oaza u pustinji, višnja na šlag, kec na desetku, budali šamar, melem na ranu i sjekira u med. I to sve u paketu!

Učilica je servis za roditelje, djecu i nastavnike u uzbudljivoj avanturi dječjeg odrastanja i realizaciji kvalitetne edukacije i adekvatnog odgoja.

Video portal Baltazar sadrži kompletni pedagoško - obrazovni program Zagreb filma.

Portal za škole.

Projekt digitalne-knjige.com pokrenulo je nekoliko pojedinaca i zaljubljenika u knjigu, kako bi hrvatsko kulturno naslijeđe, a ponajprije vrijedne i znamenite knjige hrvatskih pisaca, spasili od zaborava, propadanja i nečitanja te ih učinili što dostupnijima svim građanima ove zemlje.