Vukovar

Učenici naše škole su 7. i 8. studenog 2017. boravili u Vukovaru u sklopu projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“.  Naime, svi osmi razredi u našoj domovini posjećuju Vukovar kako bi na terenskoj nastavi učili o Domovinskom ratu i Bitki za Vukovar.

Učenici su bili smješteni u Memorijalnom centru Domovinskog rata Vukovar.

Prvog dana posjeta učenici su slušali predavanja „Domovinski rat“ i „Bitka za Vukovar“  te su posjetili Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture. U poslijepodnevnim satima učenici i učiteljice, Božana Krnjaić i Danijela Jegić, uživali su u vožnji Dunavom u ostakljenom brodu „Bajadera“. Za kraj dana bila je organizirana disko-večer u kojoj su učenici posebno uživali.

Drugoga dana posjeta učenici su posjetili sve važne memorijalne lokacije: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put- Put spasa, Mjesto sjećanja- Vukovarska bolnica 1991., izložbene prostore Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata i Masovnu grobnicu Ovčara.

Posjet učenika Vukovaru završio je Školom mira i Kvizom za učenike na kojem su naši učenici osvojili treće mjesto.

Učenici su se sretno vratili kući obogaćeni novim znanjima i iskustvima.

objavio: VALENTINA BLAŠKOVIĆ   datum: 9. 11. 2017.

Protokol

« Lipanj 2018 »