« Prosinac 2017 »

Informacije za roditelje i učenike
Autor: VALENTINA BLAŠKOVIĆ, 14. 8. 2017.

• e-Dnevnik je web aplikacija za vođenje razredne evidencije u osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj. U razrednim odjelima u kojima se koristi, e-Dnevnik zamjenjuje papirnatu razrednu knjigu.
  • e-Dnevnik za učenike i roditelje je web aplikacija koja omogućava učenicima pregled ocjena, izostanaka, bilješki te rasporeda pisanih zadaća koje su njihovi nastavnici upisali u e-Dnevnik sustav. Učenici se u aplikaciju prijavljuju sa svojim elektroničkim identitetom (npr. pero.peric@skole.hr) iz sustava AAI@Edu.hr. Elektronički identitet dobivaju u školi od administratora imenika na početku školske godine. Roditelji se u aplikaciju mogu prijaviti isključivo putem sustava e-Građani koristeći jednu od prihvaćenih vjerodajnica uz uvjet da je u e-Dnevnik unesen OIB roditelja. Putem ove aplikacije roditeljima je omogućen uvid u podatke o djetetu koje su predmetni nastavnici i razrednik unijeli u e-Dnevnik.
  • Uvođenjem e-Dnevnika ostvareni su preduvjeti da elektroničkom poštom dobivate obavijest o izostancima Vašeg djeteta s nastave. Obavijest će biti upućena na Vašu e-mail adresu, dan nakon što je dijete izostalo s nastave. Uvjereni smo da ćemo na ovaj način pomoći Vama kao i Vašem djetetu oko evidencije izostanaka sa nastave. Informacije je moguće dobivati na e-mail adrese jednog ili oba roditelja. Suglasnosti kao i detaljne upute dobit ćete početkom školske godine 2017./2018.